Дами и господа народни представители! Господин Министър, задавам този въпрос, защото от няколко години има практика в Министерството на вътрешните работи, особено когато има протести, в които участват представители и симпатизанти на ВЪЗРАЖДАНЕ, след това да се твърди, че е упражнено насилие върху полицаи и по медиите, в националните телевизии, във вечерните новини да излизат служители на МВР, които да заявяват обстоятелства, за които по същото време се съобщава в новините, че има образувани досъдебни производства и би следвало да са следствена тайна.
Защо задавам този въпрос? Защото по едно от тези дела, а именно при протеста на 25 януари 2020 г. пред Министерството на регионалното развитие и благоустройството двама народни представители от ВЪЗРАЖДАНЕ бяха обвинени – и все още са обвинени и се води досъдебно производство срещу тях, за упражнено насилие над полицаи. Тогава двама полицейски служители вечерта излязоха по БНТ и заявиха, че са били бити от двамата народни представители. Впоследствие в съдебното дело, когато ги разпитвах и двамата полицейски служители и ги попитах защо излязоха по новините, кой ги накара, те ми казаха, че ги е накарал Пресцентърът на СДВР. Впоследствие след протеста, който преди малко обсъждахме, от 22 февруари, се случи същата история – излезе полицейски служител, който заяви, че бил малтретиран по време на протеста от лица, на които прокуратурата иска да снеме имунитета. Това беше вечерта след протеста. И какво се оказва впоследствие? Че 3 – 4 дни по-късно същият полицейски служител, който се оплакваше как бил бит от представители на ВЪЗРАЖДАНЕ, следващата сряда пък охраняваше протест пред Народното събрание и бе заснет.
Причината да Ви задам този въпрос е: защо ръководството на МВР – в случая СДВР, кара служители да изнасят обстоятелства по образувани досъдебни производства на медиен брифинг, който бива излъчен по националните телевизии?
Можете да споделите това изказване с приятелите си като им изпратите следния линк: