Уважаеми господин Председател, уважаеми министри, уважаеми колеги! Господин Запрянов, казахте, че имало сайтове, които тиражират фалшиви новини, и заради това се вдигало напрежението в обществото. Тези сайтове тиражират фалшиви новини заради отсъствието на правителството. Казвам отсъствие, защото се държа, меко казано, неадекватно в първите дни, когато започнаха въпросите, което породи много съмнения, защото хората се притесняват, очевидно има военни самолети, излязоха новини, че летището затваря заради ремонтни дейности, тоест изглеждаше скалъпена цялата ситуация, и заради това започнаха тези фалшиви новини и всичките спекулации около темата.
Къде е Гюров, дори няма да питам – сигурно играе мач с Бербатов, но не е това въпросът. Въпросът е: в крайна сметка всички останали военни летища пълни ли са с военни самолети? Защото казахте, че няма достатъчно инфраструктура, няма достатъчно военни летища, където да кацнат тези самолети. Чисто технологично не отговарят военните летища, или по-скоро и те са пълни с военни самолети, и няма повече място на тях, заради това трябва да стигнем до гражданските летища, в случая – летище София? И защо толкова време правителството не даде ясни и конкретни отговори на обществото, за да не се стига до тези спекулации, за които и Вие казахте в изложението? Благодаря.
Можете да споделите това изказване с приятелите си като им изпратите следния линк: