#115Благодаря, господин Председател.
Уважаеми господин Председател, уважаеми господин Министър, уважаеми колеги! В интерес на истината, аз нямах намерение да се изказвам, но слушайки дебата, бях провокиран от няколко реплики както на колегите, така и на министъра.
На първо място, господин Министър, явно тук става въпрос не за компютри, а за компоти. Говорим за различни неща. Аз не искам да ставам адвокат на господин Лачовски, но той много ясно заяви, че тези предложения, които той визираше, са предложенията, предложени от господин Нанков, от мен и от господин Лачовски. Никъде не ставаше въпрос за предложението на господин Добрев, което Вие изчетохте. Това беше изопачаване на фактическата ситуация, на фактите.
Второ. Това, което ми направи впечатление, е, че Вие, господин Министър, заявихте с апломб, че 265 кмета са Ви ръкопляскали бурно и са били въодушевени от Вашето изказване. Аз мога да Ви посоча поне един, който е безкрайно разочарован от това, което сте казали – безкрайно разочарован, поне един. Защото съм говорил, и съвсем случайно вчера водих такъв разговор с един от кметовете и по негови думи всички са били възмутени. Сега може би трябва да видим, не знам дали има стенограма, или видеозапис на тази среща, да видим кой казва истината – дали има ръкопляскане, или има възмущение.
И трето, което исках да кажа в своето изказване, е, че лично аз няколко пъти по време на Комисията по регионална политика поставих въпрос към Националното сдружение на общините дали текстовете, които предлагат, са съгласувани с Вас, те казаха: не. Очакваме сега становище от Министерството. Това е техният отговор, има го в стенограмата, прочетете го.
Така че очевидно някой много сериозно лъже, аз съм почти сигурен, дори съм убеден, бих казал, че това не сме ние. Благодаря.
Можете да споделите това изказване с приятелите си като им изпратите следния линк: