Процедурата ми е към Вас и тя е насочена към това да наложите наказание в последния ден на това Народно събрание на онези народни представители, които си позволяват да използват обиден език към други членове на Народното събрание, както току-що станахме свидетели по време на декларацията на господин Балабанов.
Това са последните дни на това отиващо си Народно събрание, а и на част от политическите сили в него, поради което според мен не е редно да даваме такъв обществен пример. Не сме избрани тук, за да обиждаме, за да лъжем и да всяваме паника в населението и да плашим с войни, рискове за националната сигурност и атаки.
Освен това, господин Председател, моля Ви да вземете мерки за емоционалното състояние на тези партии, които няма дори и 1% да вземат на изборите и заради които днес сме в тази зала… (Реплики от ИТН: „Седни! Седни! Седни!“) …да губим време, защото те не могат да преодолеят факта, че ще бъдат изхвърлени от парламента и българският народ не иска и да чуе за тях. (Реплики от ИТН: „Седни! Седни! Теб те няма, така или иначе!“)
И вместо да се занимаваме с това да решаваме истински проблеми, в момента едни 0,2% (шум и реплики) ни държат в залата, за да правят трикове, за да плашат българското население с неща, които няма да се случат и да употребят времето на народните представители за предизборна кампания.
Господин Балабанов, няма смисъл – няма да влезете! Каквото и да направите, Вие няма да влезете в парламента, следващия! Така че спестете ни тази грозота, която днес ще се развие по Ваша инициатива с любезната подкрепа на Вашите партньори от правителството, за да можем да свършим малко работа. Мааааалко достойнство! Мъничко, като за последно!
Господин Председател, моля Ви за мерки!
Можете да споделите това изказване с приятелите си като им изпратите следния линк: