Благодаря, господа репликиращи. За мен е удоволствие да дискутирам това, което Вие казахте.
Господин Дренчев, не – еврозоната не е причината за бедността на българските пенсионери! (Реплики от народния представител Димо Дренчев.) Политиците са виновни, господин Дренчев! Политиците! (Реплики от народния представител Димо Дренчев.) Тук се решава колко са пенсиите на българските граждани. Тук, в тази пленарна зала!
И когато имате управляващи, господин Дренчев, като примерно ГЕРБ за техните 15 години, хората, които са осигурявани на средна работна заплата, получаваха минимална пенсия, която е на линията на бедност, а хората, които са осигурявани на минимална заплата, получаваха 50% от линията на бедност. Ето това е причината два милиона български граждани да мизерстват! Изобщо недейте да говорите за еврозоната! Така.
Господин Парушев, абсолютно сте прав. Вие посочвате абсолютна стойност на дълга, но дългът всъщност се гледа като процент от БВП. Ние поехме държавата, когато управлявахме, на 24% към БВП. След четири бюджета издадохме на 23,8% с рекордна инвестиция в хората. Рекордна инвестиция в хората! И рекордна инвестиция за капиталови разходи! Какво означава рекордна инвестиция за хората? Това означава тридесеткратно увеличение на данъчния кредит за работещи родители от 20 на 600 лв., безплатни детски градини, ръст на майчинството. Най-голямата инвестиционна програма в сферата на образованието, откогато съществува българската държава, заедно сме я правили – 670 млн. лв. за градини, ясли и училища. И дефицитът спадна като процент от БВП, защото икономиката нарасна драстично. Срещу всеки един лев дефицит, имаме четири лева допълнителна икономика. Такова управление ни трябва! Когато имаме кризи, се прави антикризисен пакет и се инвестира в хората, в бизнеса, но когато спрете енергийните компенсации за бизнеса, когато намалите прага за регистрация на ДДС, когато почнете да шамаросвате бизнеса, когато почнете да спирате детски, майчински, се получава това, което имаме днес – два милиона и сто хиляди мизерстващи пенсионери, нашите родители, баби и дядовци. Благодаря.
Можете да споделите това изказване с приятелите си като им изпратите следния линк: