Господин Председател, процедурата ми е към Вас. Вчера на Комисия всички предложения, които направихме ние, бяха отхвърлени от управляващите като недопустими. Предложения, които бяха направени в установения срок, с конкретните аргументи, и те целяха две основни неща, а именно, както се вижда и в текстовете, които Вие сега ще подложите на гласуване, всъщност засилването на контрол от страна на КЕВР, по-висока ефективност от страна на ВиК асоциациите, за да могат те реално да си свършат работата. Предложения, които целяха да намалят цената на водата за крайните потребители тогава, когато ВиК-та не могат да доставят услугата на необходимото ниво – лошо качество на вода, лошо качество на услуга, цената да бъде намалявана в такъв случай. Това бяха абсолютно легитимни предложения и ние не чухме нито един аргумент от управляващото мнозинство защо те са отхвърлени. Аз се надявам преди да бъде подложено, ако има такива аргументи, колеги, излезте и ги кажете. Аз разбирам, че най-важната задача при Вас в момента, и то се вижда в усилията, които полагате, е да отговорите на някакви изисквания към Европейската комисия, евентуално парите по ПВУ да бъдат усвоени.
Но промените, които се предлагат, те не само не решават проблемите в сектора, а те създават повече такива. Затова, ако имате валидни аргументи защо нашите предложения са недопустими, моля, излезте на тази трибуна, кажете го, за да знаем в крайна сметка на каква база те бяха отхвърлени всички – до едно, вчера. Благодаря Ви.
Можете да споделите това изказване с приятелите си като им изпратите следния линк: