Уважаеми колеги, благодаря за репликите. Аз, с риск да се преповторя, още веднъж ще кажа, че за нас целта на Законопроекта е ясна. Наистина се надявам да има разбирателство с Европейската комисия и да бъде изпълнена основната цел, която, за съжаление, не виждаме. Но, колеги, тези разговори с Комисията са водени от няколко различни правителства и ние знаем колко чувствителна е темата за консолидацията. И затова ние имаме нашите основателни притеснения дали Комисията изобщо ще приеме текущите предложения, които Вие предлагате, но да предположим, че това е изцяло във Вашата отговорност в момента. С целия капацитет, който имате, надяваме се Вие да убедите Комисията, за да може поне плащанията да бъдат получени.
От друга страна, радвам се да чуя, че нашите предложения, които бяха отхвърлени като недопустими, срещат разбирателство и при Вас и наистина се надявам тези предложения да бъдат обсъдени конструктивно при първа възможност.
Не забравяйте, че в миналото Народно събрание имаше една временна комисия за безводие, една от малкото смислени временни комисии, която работи шест месеца с обединение на цялата експертиза, която можем да имаме в парламента, извън парламента, неправителствения сектор, образователните институции, и се стигна до един доклад с едни конкретни предложения. Има много работа, която е свършена там, и аз се надявам да не тръгваме тепърва отначало. В момента тези няколко проблема, които всички ние ги знаем, да бъдат адресирани сега и да не се отлагат за пореден път под претекст нещо – в момента е Комисията, утре ще бъде експертизата. Не, експертиза има, знае се какво трябва да се направи – въпросът е дали управляващото мнозинство има волята да го направи. Надявам се аз това да го видя в най-кратки срокове, а и Вие го потвърдихте от тази трибуна. Благодаря Ви.
Можете да споделите това изказване с приятелите си като им изпратите следния линк: